Yardım

Havalimanı Transferi

Transfer tarihinden en az 6 saat önce web sitemiz üzerinden güvenli rezervasyonunuzu yapabilir ve anında indirimlerden faydalanabilirsiniz. Rezervasyonlarınız kişisel veri güvenliğiniz için yalnızca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden online olarak kabul edilmektedir, telefon üzerinden rezervasyon alınmamaktadır. Yalnızca iptal, iade veya değişiklikler için 444 2 256 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.
Sizi rezervasyon esnasında belirtmiş olduğunuz bilgilere ve biletinizin türüne göre duraktan veya adresinizden alacağız. Aracımızı transfer saatinizden 30 dakika önce belirtmiş olduğunuz durak veya adreste bekleme zorunluluğunuz bulunmaktadır aksi taktirde aracımız sizi durak veya adresinizde bulamazsa kaptanımız lokasyonun fotoğrafını çekerek gelmediğinizi bildirecek ve yoluna devam edecektir. Bu durumda biletiniz yanacaktır.
Araçlarımız sizleri havalimanında içhatlar açık otobüs parkı ve dışhatlar açık otobüs parkında bekleyecektir. Otoparklara yönelmek yolcularımızın sorumluluğundadır, bunun için herhangi bir yönlendirme ya da telefon araması yapılmayacaktır. Tüm araçlarımızın maksimum 15 dakika bekleme opsiyonu vardır. Rezervasyon esnasında belirtmiş olduğunuz bilgilere göre aracımızın hareket saatinden sonraki 15 dakika bekleme opsiyonu sona erer ve yetişemezseniz aracımız sizi beklemeden hareket edecektir. Bu durumda biletiniz yanacak ve bir sonraki araç için yeniden biletleme yapmak zorunda kalırsınız.
Sizi bekletmek istemeyiz ancak paylaşımlı transfer hizmetinde transfer saati birbirine yakın yolcular bir araya toplanarak ekonomik bir ulaşım sağlanmaktadır. Bu nedenle 1 saat içindeki yolcuların toplanması beklenebilir.
Uçuş iptali veya rötarı durumunda problem yaşamamak için lütfen mesai saatleri içinde bu durumu bize bildiriniz. Uçuşunuzda rötar yaşanırsa bir sonraki araç için biletinizi düzenletmeniz gerekmektedir. İptal veya rötarınızı bildirmediğiniz taktirde araç sizi beklemeyecek ve biletiniz yanacaktır. Sadece VIP transfer hizmetinde geçerli olmak üzere 3 saati aşan uçak rötarlarında %50 fark alınır.
Hareket saatinin 24 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda, ödenen bilet ücretinin üzerinden yapılacak %20 kesinti ile ücret iade edilir. Hareket saatinin 12 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda ise 6 ay geçerli açık bilet düzenlenir. Transfer saatine 12 saatden az bir süre kalması halinde her ne sebeple olursa olsun ücret iadesi yapılamaz. Açık tarihli biletlerde ücret iadesi yapılamaz. Havalimanı transferi hizmetlerinde cayma hakkı kullanılamaz, yalnızca açık tarihli bilet hakkı kullanılabilir.
Bütün araçlarımız ulaştırma bakanlığının yetki belgesi dahilinde koltuk ferdi kaza ve trafik sigortalıdır.
Araç içerisinde evcil hayvan taşımak yasaktır. Önceden bilgi vermek ve sorumluluk size ait olmak üzere bagaj bölümünde taşınabilir.

Otobüs Bileti

Biletlerinizi; Web sitemizden, Otogarlar veya şehir içinde Varan bilet satış noktalarından ve Çağrı merkezimizden satın alabilirsiniz.
Satın alınmış bilette değişiklik yapılamaz. Değişiklik biletin açık bilete çevrilmesi veya talebe göre yeni bilet düzenlenmesi ile mümkün olacaktır.
Biletlerler seferden 24 saat öncesine kadar iptal edilebilir. Seferinize 24 saat ve daha az süre kaldığı durumda biletiniz iptal edilemez, 6 ay boyunca kullanabileceğiniz şekilde açık bilete dönüştürülür.
İptal olan seferlerde yolcu hareket saatine en yakın sefere yönlendirilir, en yakın seferin uygun olmaması halinde biletiniz 6 ay geçerli açık bilete dönüştürülmekte veya bilet ücreti iadesi yapılmaktadır. Şube ya da otogardan alınan biletlerde bütün işlemler yine şube ya da otogardan yapılır.
Rezervasyonlar maksimum 1 saat ile sınırlıdır. Sefer başlangıç saatine 1 saat kala bilete dönüştürülmemiş rezervasyonlar iptal edilir.
Açık bilet üzerinde iptal işlemi yapılamamaktadır.
Açık bilet 6 ay geçerlidir. Açık bilet işlem tarihini takip eden 6 ay boyunca kullanılabilir.
Açık biletinizin, satın almak istediğiniz bilet bedelini karşılamadığı durumda kalan kısmını nakit ya da kredi/banka kartıyla ödeyebilirsiniz.
Değerli kişisel eşyalar otobüs bagajlarında taşınmamaktadır. Yolcularımızın, değerli eşyalarını gerek seyahat esnasında gerekse molalarda yanlarına alması gerekmektedir.
Teker veya kulp kırılması, yırtılması ve içinde eşya eksilmesi gibi durumlarda, tutanak tutularak CTS Tur çağrı merkezini aranıp seyahat bileti, bagaj kuponu, kimlik, tamir faturası (hasar halinde), fotoğraf (hasar halinde), alış faturasını iletmesi gerekmektedir.
Bagaj fişi olmayan bagajların sorumluluğu yolcuya aittir.
Aşı karneli kedi, köpek (tehlike arz edenler hariç) ve kuş (saka, muhabbet kuşu veya kanarya) gibi evcil hayvan dostlarımız, 23x30x40 cm’den küçük ve kilitli kafeslerinde olmak koşulu ile hayvan sahibi ile birlikte otobüs içinde seyahat edebilirler. Evcil hayvanınız ister kafesi ile kucakta veya atın alınan koltuğun önünde veya satın alacağınız yan koltukta yolculuk yapabilir. İlgili şartları sağlamayan evcil hayvanlar, veteriner kontrolünde uyutularak, özel kafeslerinde, muvaffakatname imzalanması şartı ile ve yalnızca bagaj alanında taşınabilir. Aksi durumda, hayvan sağlığı ve diğer yolcularımızın güvenliği için ulaşımı sağlamama insiyatifi firmamıza aittir.
%40 ve üzeri engeli bulunan yolcular 20 koltuğa kadar olan taşıtlar için 1 kişiye, 20 koltuktan fazla koltuğa sahip taşıtlar için ise en fazla 2 kişiye bilet bedeli üzerinden (Ulaştırma Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu tavan fiyatı üzerinden) %40 , bu sayıyı aşan yolcular için %30 indirim düzenlenir. Yolcunun biletini alırken ilgili durumunu gösteren bir kimlik veya belgeyi bilet satış ofisimizdeki personelimize ibraz etmeleri gerekmektedir.
Engelli bilet indirimi yalnız otogar ve bilet satış noktalarında uygulanabilmektedir.
6-12 yaş arası çocuk yolcularımıza bilet bedeli üzerinden (Ulaştırma Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu tavan fiyatı üzerinden) %30 indirim düzenlenir. İndirimli bilet talep eden ebeveynin çocuk yolcuya ait kimliği bilet satış ofisimizdeki personelimize ibraz etmesi gerekmektedir bu nedenle web ve uygulama üzerinden çocuk yolcu indirimi yapılmamaktadır. Çocuk yolcu bilet indirimi yalnızca otogar ve bilet satış noktalarında uygulanabilmektedir. Çocuk koltuğu istenildiği taktirde yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.

Cevabını bulamadığınız bir soru varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yardım mı gerekiyor?

Tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız. Her türlü soru ve görüşleriniz için bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin. Profesyonel müşteri hizmetlerimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.